Begge har ved en årelang erfaring som undervisere og koncertgivere udvalgt et bredt og alsidigt repertoire, der kan anvendes i mange sammenhænge:
Reception l anledning af .... det kunne være en rund fødselsdag eller et jubilæum der skal gøres festlig med lidt musik.
Café Søndag eftermiddag med sol, kaffe og kager afslappet stemning med musik.
Fest Gæsterne ankommer, og vi spiller, inden alle går til bords.
Fernisering/indvielse der holdes taler - der kigges på nye lokaler, billeder eller lignende. Duo Ama Deus bløder stemningen op og sørger for musikalske indslag.
Translokation/dimission Et musikalsk indslag før, efter og evt. undervejs, når de færdige elever sendes ud i verden.
Koncert et rent lytteprogram som kunne foregå i en kirke, på en højskole eller som del af en temadag.
Overraskelsen vi kunne forstille os konfirmanden, der kommer hjem fra kirke, brudeparret der indfinder sig eller find selv på, hvor vi kunne sidde klar, når hovedpersonerne dukker op.
|